List of current MPs

From SkepticalVoter
Jump to: navigation, search

The following is a list of MPs currently in the House of Commons, click their names to view their page.

See also: Category:MPs

Name Constituency Party
Diane Abbott Hackney North and Stoke Newington Labour
Debbie Abrahams Oldham East and Saddleworth Labour
Nigel Adams Selby and Ainsty Conservative
Adam Afriyie Windsor Conservative
Tasmina Ahmed-Sheikh Ochil and South Perthshire Scottish National Party
Peter Aldous Waveney Conservative
Heidi Alexander Lewisham East Labour
Rushanara Ali Bethnal Green and Bow Labour
Lucy Allan Telford Conservative
Graham Allen Nottingham North Labour
Heidi Allen South Cambridgeshire Conservative
Rosena Allin-Khan Tooting Labour
David Amess Southend West Conservative
David Anderson Blaydon Labour
Stuart Andrew Pudsey Conservative
Caroline Ansell Eastbourne Conservative
Edward Argar Charnwood Conservative
Richard Arkless Dumfries and Galloway Scottish National Party
Jonathan Ashworth Leicester South Labour
Victoria Atkins Louth and Horncastle Conservative
Ian Austin Dudley North Labour
Richard Bacon South Norfolk Conservative
Adrian Bailey West Bromwich West Labour
Steve Baker Wycombe Conservative
Harriett Baldwin West Worcestershire Conservative
Stephen Barclay North East Cambridgeshire Conservative
Hannah Bardell Livingston Scottish National Party
John Baron Basildon and Billericay Conservative
Kevin Barron Rother Valley Labour
Gavin Barwell Croydon Central Conservative
Guto Bebb Aberconwy Conservative
Margaret Beckett Derby South Labour
Henry Bellingham North West Norfolk Conservative
Hilary Benn Leeds Central Labour
Richard Benyon Newbury Conservative
John Bercow Buckingham Speaker
Paul Beresford Mole Valley Conservative
Luciana Berger Liverpool, Wavertree Labour
Jake Berry Rossendale and Darwen Conservative
James Berry Kingston and Surbiton Conservative
Clive Betts Sheffield South East Labour
Andrew Bingham High Peak Conservative
Mhairi Black Paisley and Renfrewshire South Scottish National Party
Ian Blackford Ross, Skye and Lochaber Scottish National Party
Bob Blackman Harrow East Conservative
Kirsty Blackman Aberdeen North Scottish National Party
Roberta Blackman-Woods City of Durham Labour
Nicola Blackwood Oxford West and Abingdon Conservative
Tom Blenkinsop Middlesbrough South and East Cleveland Labour
Paul Blomfield Sheffield Central Labour
Crispin Blunt Reigate Conservative
Nick Boles Grantham and Stamford Conservative
Peter Bone Wellingborough Conservative
Victoria Borwick Kensington Conservative
Philip Boswell Coatbridge, Chryston and Bellshill Scottish National Party
Peter Bottomley Worthing West Conservative
Tracy Brabin Batley and Spen Labour
Karen Bradley Staffordshire Moorlands Conservative
Ben Bradshaw Exeter Labour
Graham Brady Altrincham and Sale West Conservative
Mickey Brady Newry and Armagh Sinn Fein
Tom Brake Carshalton and Wallington Liberal Democrat
Julian Brazier Canterbury Conservative
Kevin Brennan Cardiff West Labour
Andrew Bridgen North West Leicestershire Conservative
Steve Brine Winchester Conservative
Deidre Brock Edinburgh North and Leith Scottish National Party
James Brokenshire Old Bexley and Sidcup Conservative
Alan Brown Kilmarnock and Loudoun Scottish National Party
Lyn Brown West Ham Labour
Nicholas Brown Newcastle upon Tyne East Labour
Fiona Bruce Congleton Conservative
Chris Bryant Rhondda Labour
Karen Buck Westminster North Labour
Robert Buckland South Swindon Conservative
Richard Burden Birmingham, Northfield Labour
Richard Burgon Leeds East Labour
Andy Burnham Leigh Labour
Conor Burns Bournemouth West Conservative
Simon Burns Chelmsford Conservative
David Burrowes Enfield, Southgate Conservative
Alistair Burt North East Bedfordshire Conservative
Dawn Butler Brent Central Labour
Liam Byrne Birmingham, Hodge Hill Labour
Ruth Cadbury Brentford and Isleworth Labour
Alun Cairns Vale of Glamorgan Conservative
Lisa Cameron East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow Scottish National Party
Alan Campbell Tynemouth Labour
Gregory Campbell East Londonderry Democratic Unionist Party
Ronnie Campbell Blyth Valley Labour
Alistair Carmichael Orkney and Shetland Liberal Democrat
Neil Carmichael Stroud Conservative
Douglas Carswell Clacton UK Independence Party
James Cartlidge South Suffolk Conservative
William Cash Stone Conservative
Maria Caulfield Lewes Conservative
Alex Chalk Cheltenham Conservative
Sarah Champion Rotherham Labour
Douglas Chapman Dunfermline and West Fife Scottish National Party
Jenny Chapman Darlington Labour
Joanna Cherry Edinburgh South West Scottish National Party
Rehman Chishti Gillingham and Rainham Conservative
Christopher Chope Christchurch Conservative
Jo Churchill Bury St Edmunds Conservative
Greg Clark Tunbridge Wells Conservative
Kenneth Clarke Rushcliffe Conservative
Nick Clegg Sheffield, Hallam Liberal Democrat
James Cleverly Braintree Conservative
Geoffrey Clifton-Brown The Cotswolds Conservative
Ann Clwyd Cynon Valley Labour
Vernon Coaker Gedling Labour
Ann Coffey Stockport Labour
Thérèse Coffey Suffolk Coastal Conservative
Damian Collins Folkestone and Hythe Conservative
Oliver Colvile Plymouth, Sutton and Devonport Conservative
Julie Cooper Burnley Labour
Rosie Cooper West Lancashire Labour
Yvette Cooper Normanton, Pontefract and Castleford Labour
Jeremy Corbyn Islington North Labour
Alberto Costa South Leicestershire Conservative
Robert Courts Witney Conservative
Ronnie Cowan Inverclyde Scottish National Party
Geoffrey Cox Torridge and West Devon Conservative
Neil Coyle Bermondsey and Old Southwark Labour
Stephen Crabb Preseli Pembrokeshire Conservative
David Crausby Bolton North East Labour
Angela Crawley Lanark and Hamilton East Scottish National Party
Mary Creagh Wakefield Labour
Stella Creasy Walthamstow Labour
Tracey Crouch Chatham and Aylesford Conservative
Jon Cruddas Dagenham and Rainham Labour
John Cryer Leyton and Wanstead Labour
Judith Cummins Bradford South Labour
Alex Cunningham Stockton North Labour
Jim Cunningham Coventry South Labour
Nic Dakin Scunthorpe Labour
Simon Danczuk Rochdale Labour
Wayne David Caerphilly Labour
Byron Davies Gower Conservative
Chris Davies Brecon and Radnorshire Conservative
David Davies Monmouth Conservative
Geraint Davies Swansea West Labour
Glyn Davies Montgomeryshire Conservative
James Davies Vale of Clwyd Conservative
Mims Davies Eastleigh Conservative
Philip Davies Shipley Conservative
David Davis Haltemprice and Howden Conservative
Martyn Day Linlithgow and East Falkirk Scottish National Party
Gloria De Piero Ashfield Labour
Thangam Debbonaire Bristol West Labour
Caroline Dinenage Gosport Conservative
Jonathan Djanogly Huntingdon Conservative
Martin Docherty West Dunbartonshire Scottish National Party
Nigel Dodds Belfast North Democratic Unionist Party
Pat Doherty West Tyrone Sinn Fein
Jeffrey M. Donaldson Lagan Valley Democratic Unionist Party
Stuart Donaldson West Aberdeenshire and Kincardine Scottish National Party
Michelle Donelan Chippenham Conservative
Nadine Dorries Mid Bedfordshire Conservative
Steve Double St Austell and Newquay Conservative
Stephen Doughty Cardiff South and Penarth Labour
Jim Dowd Lewisham West and Penge Labour
Peter Dowd Bootle Labour
Oliver Dowden Hertsmere Conservative
Jackie Doyle-Price Thurrock Conservative
Richard Drax South Dorset Conservative
Jack Dromey Birmingham, Erdington Labour
Flick Drummond Portsmouth South Conservative
James Duddridge Rochford and Southend East Conservative
Michael Dugher Barnsley East Labour
Alan Duncan Rutland and Melton Conservative
Iain Duncan Smith Chingford and Woodford Green Conservative
Philip Dunne Ludlow Conservative
Mark Durkan Foyle Social Democratic and Labour Party
Angela Eagle Wallasey Labour
Maria Eagle Garston and Halewood Labour
Jonathan Edwards Carmarthen East and Dinefwr Plaid Cymru
Clive Efford Eltham Labour
Julie Elliott Sunderland Central Labour
Tom Elliott Fermanagh and South Tyrone Ulster Unionist Party
Michael Ellis Northampton North Conservative
Jane Ellison Battersea Conservative
Louise Ellman Liverpool, Riverside Labour
Tobias Ellwood Bournemouth East Conservative
Chris Elmore Ogmore Labour
Charlie Elphicke Dover Conservative
Natascha Engel North East Derbyshire Labour
Bill Esterson Sefton Central Labour
George Eustice Camborne and Redruth Conservative
Chris Evans Islwyn Labour
Graham Evans Weaver Vale Conservative
Nigel Evans Ribble Valley Conservative
David Evennett Bexleyheath and Crayford Conservative
Michael Fabricant Lichfield Conservative
Michael Fallon Sevenoaks Conservative
Paul Farrelly Newcastle-under-Lyme Labour
Tim Farron Westmorland and Lonsdale Liberal Democrat
Marion Fellows Motherwell and Wishaw Scottish National Party
Suella Fernandes Fareham Conservative
Margaret Ferrier Rutherglen and Hamilton West Scottish National Party
Frank Field Birkenhead Labour
Mark Field Cities of London and Westminster Conservative
Jim Fitzpatrick Poplar and Limehouse Labour
Robert Flello Stoke-on-Trent South Labour
Colleen Fletcher Coventry North East Labour
Caroline Flint Don Valley Labour
Paul Flynn Newport West Labour
Kevin Foster Torbay Conservative
Yvonne Fovargue Makerfield Labour
Liam Fox North Somerset Conservative
Vicky Foxcroft Lewisham, Deptford Labour
Mark Francois Rayleigh and Wickford Conservative
Lucy Frazer South East Cambridgeshire Conservative
George Freeman Mid Norfolk Conservative
Mike Freer Finchley and Golders Green Conservative
Richard Fuller Bedford Conservative
Gill Furniss Sheffield, Brightside and Hillsborough Labour
Marcus Fysh Yeovil Conservative
Roger Gale North Thanet Conservative
Mike Gapes Ilford South Labour
Barry Gardiner Brent North Labour
Mark Garnier Wyre Forest Conservative
Edward Garnier Harborough Conservative
David Gauke South West Hertfordshire Conservative
Stephen Gethins North East Fife Scottish National Party
Nusrat Ghani Wealden Conservative
Nick Gibb Bognor Regis and Littlehampton Conservative
Patricia Gibson North Ayrshire and Arran Scottish National Party
Cheryl Gillan Chesham and Amersham Conservative
Pat Glass North West Durham Labour
John Glen Salisbury Conservative
Mary Glindon North Tyneside Labour
Roger Godsiff Birmingham, Hall Green Labour
Helen Goodman Bishop Auckland Labour
Robert Goodwill Scarborough and Whitby Conservative
Michael Gove Surrey Heath Conservative
Patrick Grady Glasgow North Scottish National Party
Richard Graham Gloucester Conservative
Helen Grant Maidstone and The Weald Conservative
Peter Grant Glenrothes Scottish National Party
James Gray North Wiltshire Conservative
Neil Gray Airdrie and Shotts Scottish National Party
Chris Grayling Epsom and Ewell Conservative
Chris Green Bolton West Conservative
Damian Green Ashford Conservative
Kate Green Stretford and Urmston Labour
Justine Greening Putney Conservative
Lilian Greenwood Nottingham South Labour
Margaret Greenwood Wirral West Labour
Dominic Grieve Beaconsfield Conservative
Nia Griffith Llanelli Labour
Andrew Griffiths Burton Conservative
Ben Gummer Ipswich Conservative
Andrew Gwynne Denton and Reddish Labour
Sam Gyimah East Surrey Conservative
Louise Haigh Sheffield, Heeley Labour
Robert Halfon Harlow Conservative
Luke Hall Thornbury and Yate Conservative
Fabian Hamilton Leeds North East Labour
Philip Hammond Runnymede and Weybridge Conservative
Stephen Hammond Wimbledon Conservative
Matthew Hancock West Suffolk Conservative
Greg Hands Chelsea and Fulham Conservative
David Hanson Delyn Labour
Harriet Harman Camberwell and Peckham Labour
Mark Harper Forest of Dean Conservative
Richard Harrington Watford Conservative
Carolyn Harris Swansea East Labour
Rebecca Harris Castle Point Conservative
Trudy Harrison Copeland Conservative
Simon Hart Carmarthen West and South Pembrokeshire Conservative
Alan Haselhurst Saffron Walden Conservative
Helen Hayes Dulwich and West Norwood Labour
John Hayes South Holland and The Deepings Conservative
Sue Hayman Workington Labour
Oliver Heald North East Hertfordshire Conservative
John Healey Wentworth and Dearne Labour
James Heappey Wells Conservative
Chris Heaton-Harris Daventry Conservative
Peter Heaton-Jones North Devon Conservative
Gordon Henderson Sittingbourne and Sheppey Conservative
Mark Hendrick Preston Labour
Drew Hendry Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey Scottish National Party
Stephen Hepburn Jarrow Labour
Nick Herbert Arundel and South Downs Conservative
Lady Hermon North Down Independent
Meg Hillier Hackney South and Shoreditch Labour
Damian Hinds East Hampshire Conservative
Simon Hoare North Dorset Conservative
Margaret Hodge Barking Labour
Sharon Hodgson Washington and Sunderland West Labour
Kate Hoey Vauxhall Labour
Kate Hollern Blackburn Labour
George Hollingbery Meon Valley Conservative
Kevin Hollinrake Thirsk and Malton Conservative
Philip Hollobone Kettering Conservative
Adam Holloway Gravesham Conservative
Kelvin Hopkins Luton North Labour
Kris Hopkins Keighley Conservative
Stewart Hosie Dundee East Scottish National Party
George Howarth Knowsley Labour
Gerald Howarth Aldershot Conservative
John Howell Henley Conservative
Ben Howlett Bath Conservative
Lindsay Hoyle Chorley Labour
Nigel Huddleston Mid Worcestershire Conservative
Jeremy Hunt South West Surrey Conservative
Rupa Huq Ealing Central and Acton Labour
Nick Hurd Ruislip, Northwood and Pinner Conservative
Imran Hussain Bradford East Labour
Stewart Jackson Peterborough Conservative
Margot James Stourbridge Conservative
Dan Jarvis Barnsley Central Labour
Sajid Javid Bromsgrove Conservative
Ranil Jayawardena North East Hampshire Conservative
Bernard Jenkin Harwich and North Essex Conservative
Andrea Jenkyns Morley and Outwood Conservative
Robert Jenrick Newark Conservative
Alan Johnson Kingston upon Hull West and Hessle Labour
Boris Johnson Uxbridge and South Ruislip Conservative
Caroline Johnson Sleaford and North Hykeham Conservative
Diana Johnson Kingston upon Hull North Labour
Gareth Johnson Dartford Conservative
Joseph Johnson Orpington Conservative
Andrew Jones Harrogate and Knaresborough Conservative
David Jones Clwyd West Conservative
Gerald Jones Merthyr Tydfil and Rhymney Labour
Graham Jones Hyndburn Labour
Helen Jones Warrington North Labour
Kevan Jones North Durham Labour
Marcus Jones Nuneaton Conservative
Susan Elan Jones Clwyd South Labour
Mike Kane Wythenshawe and Sale East Labour
Gerald Kaufman Manchester, Gorton Labour
Daniel Kawczynski Shrewsbury and Atcham Conservative
Barbara Keeley Worsley and Eccles South Labour
Liz Kendall Leicester West Labour
Seema Kennedy South Ribble Conservative
George Kerevan East Lothian Scottish National Party
Calum Kerr Berwickshire, Roxburgh and Selkirk Scottish National Party
Danny Kinahan South Antrim Ulster Unionist Party
Stephen Kinnock Aberavon Labour
Simon Kirby Brighton, Kemptown Conservative
Julian Knight Solihull Conservative
Greg Knight East Yorkshire Conservative
Kwasi Kwarteng Spelthorne Conservative
Peter Kyle Hove Labour
Eleanor Laing Epping Forest Conservative
Norman Lamb North Norfolk Liberal Democrat
David Lammy Tottenham Labour
Mark Lancaster Milton Keynes North Conservative
Pauline Latham Mid Derbyshire Conservative
Ian Lavery Wansbeck Labour
Chris Law Dundee West Scottish National Party
Andrea Leadsom South Northamptonshire Conservative
Phillip Lee Bracknell Conservative
Jeremy Lefroy Stafford Conservative
Edward Leigh Gainsborough Conservative
Charlotte Leslie Bristol North West Conservative
Chris Leslie Nottingham East Labour
Oliver Letwin West Dorset Conservative
Emma Lewell-Buck South Shields Labour
Brandon Lewis Great Yarmouth Conservative
Clive Lewis Norwich South Labour
Ivan Lewis Bury South Labour
Julian Lewis New Forest East Conservative
Ian Liddell-Grainger Bridgwater and West Somerset Conservative
David Lidington Aylesbury Conservative
Peter Lilley Hitchin and Harpenden Conservative
Rebecca Long Bailey Salford and Eccles Labour
Jack Lopresti Filton and Bradley Stoke Conservative
Jonathan Lord Woking Conservative
Tim Loughton East Worthing and Shoreham Conservative
Caroline Lucas Brighton, Pavilion Green Party
Ian Lucas Wrexham Labour
Karen Lumley Redditch Conservative
Holly Lynch Halifax Labour
John McNally Falkirk Scottish National Party
Steve McCabe Birmingham, Selly Oak Labour
Callum McCaig Aberdeen South Scottish National Party
Kerry McCarthy Bristol East Labour
Jason McCartney Colne Valley Conservative
Karl McCartney Lincoln Conservative
Siobhain McDonagh Mitcham and Morden Labour
Andy McDonald Middlesbrough Labour
Stewart Malcolm McDonald Glasgow South Scottish National Party
Stuart C. McDonald Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East Scottish National Party
Alasdair McDonnell Belfast South Social Democratic and Labour Party
John McDonnell Hayes and Harlington Labour
Pat McFadden Wolverhampton South East Labour
Natalie McGarry Glasgow East Scottish National Party
Conor McGinn St Helens North Labour
Alison McGovern Wirral South Labour
Liz McInnes Heywood and Middleton Labour
Craig Mackinlay South Thanet Conservative
Catherine McKinnell Newcastle upon Tyne North Labour
David Mackintosh Northampton South Conservative
Anne McLaughlin Glasgow North East Scottish National Party
Patrick McLoughlin Derbyshire Dales Conservative
Jim McMahon Oldham West and Royton Labour
Angus MacNeil Na h-Eileanan an Iar Scottish National Party
Stephen McPartland Stevenage Conservative
Fiona Mactaggart Slough Labour
Justin Madders Ellesmere Port and Neston Labour
Khalid Mahmood Birmingham, Perry Barr Labour
Shabana Mahmood Birmingham, Ladywood Labour
Anne Main St Albans Conservative
Alan Mak Havant Conservative
Seema Malhotra Feltham and Heston Labour
Kit Malthouse North West Hampshire Conservative
John Mann Bassetlaw Labour
Scott Mann North Cornwall Conservative
Rob Marris Wolverhampton South West Labour
Gordon Marsden Blackpool South Labour
Rachael Maskell York Central Labour
Paul Maskey Belfast West Sinn Fein
Chris Matheson City of Chester Labour
Tania Mathias Twickenham Conservative
Theresa May Maidenhead Conservative
Paul Maynard Blackpool North and Cleveleys Conservative
Alan Meale Mansfield Labour
Ian Mearns Gateshead Labour
Mark Menzies Fylde Conservative
Johnny Mercer Plymouth, Moor View Conservative
Huw Merriman Bexhill and Battle Conservative
Stephen Metcalfe South Basildon and East Thurrock Conservative
Edward Miliband Doncaster North Labour
Maria Miller Basingstoke Conservative
Amanda Milling Cannock Chase Conservative
Nigel Mills Amber Valley Conservative
Anne Milton Guildford Conservative
Andrew Mitchell Sutton Coldfield Conservative
Francie Molloy Mid Ulster Sinn Fein
Carol Monaghan Glasgow North West Scottish National Party
Paul Monaghan Caithness, Sutherland and Easter Ross Scottish National Party
Madeleine Moon Bridgend Labour
Penny Mordaunt Portsmouth North Conservative
Jessica Morden Newport East Labour
Nicky Morgan Loughborough Conservative
Anne Marie Morris Newton Abbot Conservative
David Morris Morecambe and Lunesdale Conservative
Grahame Morris Easington Labour
James Morris Halesowen and Rowley Regis Conservative
Wendy Morton Aldridge-Brownhills Conservative
David Mowat Warrington South Conservative
Greg Mulholland Leeds North West Liberal Democrat
Roger Mullin Kirkcaldy and Cowdenbeath Scottish National Party
David Mundell Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale Conservative
Ian Murray Edinburgh South Labour
Sheryll Murray South East Cornwall Conservative
Andrew Murrison South West Wiltshire Conservative
Lisa Nandy Wigan Labour
Robert Neill Bromley and Chislehurst Conservative
Gavin Newlands Paisley and Renfrewshire North Scottish National Party
Sarah Newton Truro and Falmouth Conservative
John Nicolson East Dunbartonshire Scottish National Party
Caroline Nokes Romsey and Southampton North Conservative
Jesse Norman Hereford and South Herefordshire Conservative
David Nuttall Bury North Conservative
Matthew Offord Hendon Conservative
Brendan O'Hara Argyll and Bute Scottish National Party
Sarah Olney Richmond Park Liberal Democrat
Melanie Onn Great Grimsby Labour
Chi Onwurah Newcastle upon Tyne Central Labour
Guy Opperman Hexham Conservative
Kate Osamor Edmonton Labour
George Osborne Tatton Conservative
Kirsten Oswald East Renfrewshire Scottish National Party
Albert Owen Ynys Môn Labour
Ian Paisley North Antrim Democratic Unionist Party
Neil Parish Tiverton and Honiton Conservative
Priti Patel Witham Conservative
Owen Paterson North Shropshire Conservative
Steven Paterson Stirling Scottish National Party
Mark Pawsey Rugby Conservative
Teresa Pearce Erith and Thamesmead Labour
Mike Penning Hemel Hempstead Conservative
Matthew Pennycook Greenwich and Woolwich Labour
John Penrose Weston-super-Mare Conservative
Andrew Percy Brigg and Goole Conservative
Toby Perkins Chesterfield Labour
Claire Perry Devizes Conservative
Jess Phillips Birmingham, Yardley Labour
Bridget Phillipson Houghton and Sunderland South Labour
Chris Philp Croydon South Conservative
Eric Pickles Brentwood and Ongar Conservative
Christopher Pincher Tamworth Conservative
Daniel Poulter Central Suffolk and North Ipswich Conservative
Stephen Pound Ealing North Labour
Rebecca Pow Taunton Deane Conservative
Lucy Powell Manchester Central Labour
Victoria Prentis Banbury Conservative
Mark Prisk Hertford and Stortford Conservative
Mark Pritchard The Wrekin Conservative
John Pugh Southport Liberal Democrat
Tom Pursglove Corby Conservative
Jeremy Quin Horsham Conservative
Will Quince Colchester Conservative
Yasmin Qureshi Bolton South East Labour
Dominic Raab Esher and Walton Conservative
Angela Rayner Ashton-under-Lyne Labour
John Redwood Wokingham Conservative
Steve Reed Croydon North Labour
Christina Rees Neath Labour
Jacob Rees-Mogg North East Somerset Conservative
Rachel Reeves Leeds West Labour
Emma Reynolds Wolverhampton North East Labour
Jonathan Reynolds Stalybridge and Hyde Labour
Marie Rimmer St Helens South and Whiston Labour
Margaret Ritchie South Down Social Democratic and Labour Party
Angus Robertson Moray Scottish National Party
Laurence Robertson Tewkesbury Conservative
Gavin Robinson Belfast East Democratic Unionist Party
Geoffrey Robinson Coventry North West Labour
Mary Robinson Cheadle Conservative
Andrew Rosindell Romford Conservative
Steve Rotheram Liverpool, Walton Labour
Amber Rudd Hastings and Rye Conservative
David Rutley Macclesfield Conservative
Joan Ryan Enfield North Labour
Alex Salmond Gordon Scottish National Party
Antoinette Sandbach Eddisbury Conservative
Liz Saville Roberts Dwyfor Meirionnydd Plaid Cymru
Paul Scully Sutton and Cheam Conservative
Andrew Selous South West Bedfordshire Conservative
Naz Shah Bradford West Labour
Jim Shannon Strangford Democratic Unionist Party
Grant Shapps Welwyn Hatfield Conservative
Alok Sharma Reading West Conservative
Virendra Sharma Ealing, Southall Labour
Barry Sheerman Huddersfield Labour
Alec Shelbrooke Elmet and Rothwell Conservative
Tommy Sheppard Edinburgh East Scottish National Party
Paula Sherriff Dewsbury Labour
Gavin Shuker Luton South Labour
Tulip Siddiq Hampstead and Kilburn Labour
David Simpson Upper Bann Democratic Unionist Party
Keith Simpson Broadland Conservative
Chris Skidmore Kingswood Conservative
Dennis Skinner Bolsover Labour
Andy Slaughter Hammersmith Labour
Ruth Smeeth Stoke-on-Trent North Labour
Andrew Smith Oxford East Labour
Angela Smith Penistone and Stocksbridge Labour
Cat Smith Lancaster and Fleetwood Labour
Chloe Smith Norwich North Conservative
Henry Smith Crawley Conservative
Jeff Smith Manchester, Withington Labour
Julian Smith Skipton and Ripon Conservative
Nick Smith Blaenau Gwent Labour
Owen Smith Pontypridd Labour
Royston Smith Southampton, Itchen Conservative
Karin Smyth Bristol South Labour
Gareth Snell Stoke-on-Trent Central Labour
Nicholas Soames Mid Sussex Conservative
Amanda Solloway Derby North Conservative
Anna Soubry Broxtowe Conservative
John Spellar Warley Labour
Caroline Spelman Meriden Conservative
Mark Spencer Sherwood Conservative
Keir Starmer Holborn and St Pancras Labour
Chris Stephens Glasgow South West Scottish National Party
Andrew Stephenson Pendle Conservative
Jo Stevens Cardiff Central Labour
John Stevenson Carlisle Conservative
Bob Stewart Beckenham Conservative
Iain Stewart Milton Keynes South Conservative
Rory Stewart Penrith and The Border Conservative
Gary Streeter South West Devon Conservative
Wes Streeting Ilford North Labour
Mel Stride Central Devon Conservative
Graham Stringer Blackley and Broughton Labour
Gisela Stuart Birmingham, Edgbaston Labour
Graham Stuart Beverley and Holderness Conservative
Julian Sturdy York Outer Conservative
Rishi Sunak Richmond (Yorks) Conservative
Desmond Swayne New Forest West Conservative
Hugo Swire East Devon Conservative
Robert Syms Poole Conservative
Mark Tami Alyn and Deeside Labour
Alison Thewliss Glasgow Central Scottish National Party
Derek Thomas St Ives Conservative
Gareth Thomas Harrow West Labour
Nick Thomas-Symonds Torfaen Labour
Owen Thompson Midlothian Scottish National Party
Michelle Thomson Edinburgh West Independent
Emily Thornberry Islington South and Finsbury Labour
Maggie Throup Erewash Conservative
Stephen Timms East Ham Labour
Edward Timpson Crewe and Nantwich Conservative
Kelly Tolhurst Rochester and Strood Conservative
Justin Tomlinson North Swindon Conservative
Michael Tomlinson Mid Dorset and North Poole Conservative
Craig Tracey North Warwickshire Conservative
David Tredinnick Bosworth Conservative
Anne-Marie Trevelyan Berwick-upon-Tweed Conservative
Jon Trickett Hemsworth Labour
Elizabeth Truss South West Norfolk Conservative
Tom Tugendhat Tonbridge and Malling Conservative
Anna Turley Redcar Labour
Andrew Turner Isle of Wight Conservative
Karl Turner Kingston upon Hull East Labour
Derek Twigg Halton Labour
Stephen Twigg Liverpool, West Derby Labour
Andrew Tyrie Chichester Conservative
Chuka Umunna Streatham Labour
Edward Vaizey Wantage Conservative
Shailesh Vara North West Cambridgeshire Conservative
Keith Vaz Leicester East Labour
Valerie Vaz Walsall South Labour
Martin Vickers Cleethorpes Conservative
Theresa Villiers Chipping Barnet Conservative
Charles Walker Broxbourne Conservative
Robin Walker Worcester Conservative
Ben Wallace Wyre and Preston North Conservative
David Warburton Somerton and Frome Conservative
Matt Warman Boston and Skegness Conservative
Angela Watkinson Hornchurch and Upminster Conservative
Tom Watson West Bromwich East Labour
Mike Weir Angus Scottish National Party
Catherine West Hornsey and Wood Green Labour
James Wharton Stockton South Conservative
Helen Whately Faversham and Mid Kent Conservative
Heather Wheeler South Derbyshire Conservative
Chris White Warwick and Leamington Conservative
Eilidh Whiteford Banff and Buchan Scottish National Party
Alan Whitehead Southampton, Test Labour
Philippa Whitford Central Ayrshire Scottish National Party
Craig Whittaker Calder Valley Conservative
John Whittingdale Maldon Conservative
Bill Wiggin North Herefordshire Conservative
Craig Williams Cardiff North Conservative
Hywel Williams Arfon Plaid Cymru
Mark Williams Ceredigion Liberal Democrat
Gavin Williamson South Staffordshire Conservative
Corri Wilson Ayr, Carrick and Cumnock Scottish National Party
Phil Wilson Sedgefield Labour
Rob Wilson Reading East Conservative
Sammy Wilson East Antrim Democratic Unionist Party
David Winnick Walsall North Labour
Rosie Winterton Doncaster Central Labour
Pete Wishart Perth and North Perthshire Scottish National Party
Sarah Wollaston Totnes Conservative
Mike Wood Dudley South Conservative
John Woodcock Barrow and Furness Labour
William Wragg Hazel Grove Conservative
Iain Wright Hartlepool Labour
Jeremy Wright Kenilworth and Southam Conservative
Nadhim Zahawi Stratford-on-Avon Conservative
Daniel Zeichner Cambridge Labour